Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

SPOTKANIE Z LEKARZEM 

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się min. o tym jak nazywają się niektórzy lekarze specjaliści, czy dzieci samodzielnie mogą brać leki. Przedszkolaki mogły użyć stetoskopu, aby usłyszeć bicie serca kolegi, koleżanki. Pani doktor pokazała również dzieciom różne narzędzia, które są potrzebne jej w pracy. W ciekawy i prosty sposób przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Wszystkie przedszkolaki dostały naklejki dzielnego pacjenta kolorowankę oraz dyplom.

DNI BEZPIECZNYCH PRZEDSZKOLI 

13.05 w naszym przedszkolu w ramach obchodów ”Dni Bezpiecznych Przedszkoli” gościliśmy panią z ratownictwa medycznego. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”

W naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Tydzień Brzechwy”, który jest patronem naszego przedszkola. Podsumowaniem całego tygodnia było rozstrzygnięcie II Ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. ”Witajcie w naszej bajce”. Z tej okazji dzieci z gr. ”Lisków” przygotowały program artystyczny. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

WYCIECZKA DO LASU ŁAGIEWNICKIEGO

25.04.19 r odbyła się wycieczka do Lasu Łagiewnickiego. Przedszkolaki spotkały się z Wróżką Naturą i wzięły udział w warsztatach terenowych poznając techniki przyrody i ekologii.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Odwiedziła nas pani pielęgniarka. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat zdrowego odżywiania, konieczności dostosowania ubrania do pogody, ruchu na świeżym powietrzu, bezpieczeństwa podczas zabaw oraz higieny. Dziękujemy bardzo za pouczającą lekcje.

WYCIECZKA DO EKSPERYMENTARIUM

Gr. Lisków podczas wycieczki do Experymentarium uczestniczyła w warsztatach naukowych pt. ,,Cztery żywioły”. Wszystkie dzieci wzięły udział w doświadczeniach i eksperymentach związanych z wodą, ogniem, powietrzem i ziemią.

KONCERT MUZYCZNY

28.03 w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. „Egzotyczna podróż na daleki wschód’’. Podczas koncertu dzieci przeniosły się do dalekich Chin. Miały okazję obejrzeć taniec chiński do utworu „Pieśń pól ryżowych”, poznały tradycyjne chińskie symbole i ich znaczenie oraz zwyczaje: picia herbaty, jedzenia pałeczkami. Miały okazję zobaczyć jak wyglądają stroje chińskich tancerzy. Uczestniczyły również w zabawach muzyczno – ruchowych, np. Extra Maja w Himalajach, czy taniec z szarfami.

POWITANIE WIOSNY

21.03 nasze przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. „Motylki i Sówki” przygotowały montaż słowno – ruchowy. Dzieci piosenkami, zabawami, konkursami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

WARSZTATY „EKO – TORBY”

Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach dekorowania płóciennych toreb ekologicznych. Za pomocą farb powstały niepowtarzalne ekotorby, które z pewnością będą wykorzystywane nie tylko podczas zakupów. Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności i umiejętności plastycznych oraz podniesienie świadomości ekologicznej przedszkolaków. Własnoręcznie ozdobione prace dzieci zabrały do domu.

”Warta – rzeka życia”

Tygryski, Żabki i Liski uczestniczyły w zajęciu ekologicznym na temat ”Warta – rzeka życia” w scenerii ekspozycji interaktywnej, zlokalizowanej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Reymonta w Sieradzu.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBICZNEJ

12.03 Żabki odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki wysłuchały kilku bajeczek oraz wzięły udział w zajęciach pt. ”Papierowe fantazje- zwierzątka”. Wszystkie dzieci kreatywnie spędziły czas:)

 

DZIECIAKI SADZENIAKI

Dzieci z gr. ,,Lisków” wzięły udział w warsztatach w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Dzieciaki Sadzeniaki, której celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzenie w nich zainteresowań przyrodą oraz ekologią.Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania prowadzącego oraz sadziły kwiatki.

 

TEATRZYK 

Z okazji ,,Dnia Kobiet” odbył się teatrzyk pt. ,,Pinokio” w wykonaniu aktorów Teatru Forma z Białegostoku.

KONCERT MUZYCZNY

07.03 w przedszkolu odbył się koncert muzyczny pod hasłem „Witamy wiosnę” przygotowany przez przedstawicieli Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli. Dzieci wysłuchały wiosennej opowieści w muzycznej oprawie, m.in. poznały brzmienie fletu podczas improwizacji na temat śpiewu skowronka oraz wysłuchały piosenek na temat wiosny: „Przybywaj piękna wiosno!”, „Strojna szata pani wiosny”. W treści opowieści wyszukiwały zwiastunów wiosny (pierwsze kwiaty, ślimaki, biedronki, motyle, skowronek, bocian itp.). Wzięły udział w zabawach muzyczno – ruchowych: „Bocian” przy piosence „Kle, kle boćku”, oraz „Walc kwiatów” z baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego. Na zakończenie wspólnie zaśpiewały fragmenty piosenki „Wiosna”.

W naszym przedszkolu odbył się koncert gry na trąbce w wykonaniu ucznia Szkoły Muzycznej. Dzieci wysłuchały kilka znanych i lubianych utworów oraz utrwaliły wiadomości o instrumentach muzycznych.

Podczas ferii w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Dzieci przypomniały sobie czym zajmuje się Straż Miejska oraz utrwaliły zasady bezpieczeństwa na drodze oraz w domu. Przećwiczyły również sposoby ochrony przed atakiem psa.

 

KONKURS „Przedszkolaka rady na odpady”

W naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Przedszkolaka rady na odpady”. W konkursie wzięły udział dzieci z sieradzkich przedszkoli. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Bardzo gratulujemy wszystkim uczestnikom za kreatywność, wszystkie prace były bardzo pomysłowe.

     

 

BAL KARNAWAŁOWY 2019r. 

           

WARSZTATY „EKOLOGIA NA CO DZIEŃ”

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne. Głównym celem spotkania była promocja ekologicznego stylu życia, pogłębienie świadomości ekologicznej, zdobycie wiedzy na temat gospodarowania odpadami oraz wskazanie przykładów działań, jakie dzieci mogą podejmować w tym zakresie.

      

WITYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Nasze Przedszkole nie zapomniało o seniorach przebywających w Domu Pomocy Społecznej. Dzień Babci i Dziadka to także ich święto. Dlatego dzieci z gr. ,,Żabek” i ,,Lisków” zrobiły podopiecznym DPS niespodziankę. 24.01. wybrały się do Domu Pomocy Społecznej z programem artystycznym dedykowanym wszystkim Babciom i Dziadkom.
Było bardzo wesoło, były tańce, piosenki i wiersze o babciach i dziadkach. Występ zaprezentowany mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej bardzo się wszystkim podobał. Dzieci dostały gromkie brawa. Po występie przedszkolaki wręczyły przebywającym tam babciom i dziadkom piękne laurki z życzeniami. Niektórym babciom i dziadkom łza zakręciła się w oku.

      

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji ,,DNIA BABCI I DZIADKA.” W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Dziękujemy !!!

        

Uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia 

               

 

Szkatułka Krasnala „Trzy małe świnki”

Przegląd Twórczości Przedszkoli „Szkatułka krasnala 2018” odbył się w Teatrze Miejskim Sieradzkiego Centrum Kultury. Nasze przedszkolaki wystawiły bajkę pt. „Trzy małe świnki”.

               

 

Mali sportowcy, Wielkie Igrzyska!
08 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w  XXXII Halowych Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych Sieradzkich Przedszkolaków. Tradycyjnie w igrzyskach przedszkoli wszyscy byli zwycięzcami, wszyscy zostali obdarowani złotymi medalami oraz nagrodami i słodyczami.

       

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

06.12. nasze przedszkolaki odwiedził Mikołaj. Dzieci z wielką radością śpiewały i recytowały wiersze dla naszego gościa. Tego dnia odwiedziły nas również dzieci ze Szkoły, które czytały naszym dzieciom Mikołajkowe bajki.

     

Konkurs ,,Coś pięknego z niczego”

W naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – techniczny pt. „Coś pięknego z niczego”. W konkursie wzięły udział chętne dzieci z każdej grupy wiekowej wraz z rodzicami. Wszyscy, uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Bardzo gratulujemy wszystkim uczestnikom za kreatywność, wszystkie prace były bardzo pomysłowe.

     

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach ,,Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Dla dzieci w przedszkolu czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce i pikniki. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

      

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

,,Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.  Było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego pasowania.

     

UWAGA KONKURS

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym przedszkolnym konkursie!!!

 

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „Nasza Ojczyzna” zorganizowanego w ramach międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała”. Nasze przedszkole biło ,,Rekord dla Niepodległej” O9.11.18r. o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn naszej ojczyzny.

           

SPOTKANIE Z OGRODNIKIEM

30.10 odbyło się spotkanie z ogrodnikiem. Przedszkolaki uczyły się jak prawidłowo sadzi się roślinki.

    

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

W naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy”.
W ramach obchodów tego dnia odbyło się wiele ciekawych zabaw, przedszkolaki odwiedziły również bibliotekę w której mogły obejrzeć bajkę. Odbyło się również spotkanie z panią psycholog pod hasłem ,,Jak radzić sobie ze złością.

     

WYCIECZKA DO MPK W SIERADZU

Gr. ,,Tygrysków” i ,,Lisków” wybrała się na wycieczkę do siedziby MPK w Sieradzu. Dzieci wzięły udział w programie edukacyjnym „Akademia Kulturalnego Pasażera”. Przedszkolaki zwiedziły siedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Sieradzu. Dowiedziały się dlaczego warto jeździć autobusem (względy ekonomiczne i ekologiczne). Miały możliwość obejrzenia wszystkich pomieszczeń znajdujących się na terenie przedsiębiorstwa, m.in. dyspozytorni ruchu, warsztatu mechanicznego, garaży oraz wnętrza autobusu. Na zakończenie czekała niespodzianka przejażdżka MELEXEM po terenie przedsiębiorstwa.

     

DZIEŃ  EDUKACJI NARODOWEJ

W naszym przedszkolu obchodziliśmy święto z okazji ,,DNIA EDUKACJI NARODOWEJ”. Dzieci z najstarszej grupy ,,Tygrysków” recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. W tym dniu było dużo uśmiechu i radości. Dziękujemy wszystkim rodzicom za miłe słowa i życzenia.

      

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI STRAŻY MIEJSKIEJ 

11.10. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej. Dzieci przypomniały i utrwaliły sobie czym zajmuje się Straż Miejska oraz jak wygląda ,,magiczny numer” do Straży (986). Przećwiczyły również sposoby ochrony przed atakiem psa. Na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe odblaski.

         

ŚWIĘTO DRZEWA

Nasze Przedszkole w tym roku przystąpiło do XVI edycji Programu Edukacji Ekologicznego Klubu Gaja – „Święto drzewa”, który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w biosferze. Do akcji przystąpiły dzieci z całego przedszkola. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Na zakończenie Pani Dyrektor w ogrodzie przedszkolnym zasadziła wspólnie z dziećmi drzewo.

      

PRÓBNA EWAKUACJA

Dnia 04.10. w naszym przedszkolu przeprowadzona została próbna ewakuacja przeciwpożarowa, w której wzięły udział wszystkie dzieci oraz cały personel placówki. Jej celem było przygotowanie przedszkolaków oraz personelu do właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Nad sprawnym przebiegiem całej akcji czuwali strażacy. Po ćwiczeniach dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki, przymierzyć kask a także spróbować jak się gasi pożar.

      

POWITANIE PANI JESIENI

24.09 odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste powitanie,, Pani Jesieni”.
Tego dnia królował kolor pomarańczowy. Odbyły się wspólne zabawy, quiz wiedzy o jesieni, wiersze, piosenki i tance które wprowadziły dzieci w radosny nastrój.

     

DZIEŃ CHŁOPAKA

Tego dnia nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce przy których wszyscy świetnie się bawili oraz konkursów. Dziewczynki wręczyły chłopcom laurki, które same wykonały oraz złożyły życzenia. Nie brakło także słodkości oraz prezentów. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

        

OGŁOSZENIE!!!
28.09.18 r (piątek) o godz. 11.30 odbędzie się wycieczka do Teatru Miejskiego na interaktywny spektakl muzyczno – ekologiczny pt. ,,Zielony Kopciuszek” wystawiony przez Teatr Kultureska.

 

OGŁOSZENIE!!!

Informujemy, iż 20.09.18 r. o godz. 9:00 z okazji Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu odbędzie się przedstawienie pt. ,,Jaś i Małgosia”